Филипче: Имаме вирус кај кој нема правила – колегите од Италија го нашле на асфалтот

You must need to login..!

Опис

Очекуваме и сценарио каде што ќе се зголеми бројката. Затоа и детално работиме на контактите на заболените. Имаме вирус предизвикувач кај кој што нема правила. Се уште има непознати.

Кога беше нов предизвикувач се сметаше дека се пренесува само капично, па после излезе дека се пренесува со прљави раце. Вчера имав разговор со колегите од Италија, кои имаат сознанија дека повеќе денови останува на површината, дури и на асфалтот.

Го нашле вирусот и на нивните обувки, изјави министерот за здравство Венко Филипче за време на гостувањето во утрински брифинг.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

6 + five =