Филипче во УБ: Вечерта помина мирно – но тоа ништо не значи!

You must need to login..!

Опис

Вечерта помина мирно. Ситуацијата со пациентите е непроменета. Многу внимание се посветува пациентката која е на респираторна машина. Но тоа е работа во која што нема правила. Параметрите нормално е дека се подобрени, но тоа не мора ништо да значи. Компликација може да се случи во секој момент, изјави за Утрински брифинг, министерот за здравство Венко Филипче.

За првата заболена пациентка, Филипче изјави дека таа денеска се испишува од клиниката и се и препраќа на домашно лекување.
Многу е битно дека сите што беа во контакт со неа и луѓето кои се возеа со неа од Италија до Македонија, по 17-18 денови никој не покажа сдимптоми. Сите се тестирани и сите сде негативни, дури и членовите на фамилијата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

thirteen − three =