Филиповски: Моја обврска и приоритет е да го направам Аеродром подобро место за живеење

You must need to login..!

Опис

Александар Филиповски бара поддршка од СДСМ во трката за градоначалник на Аеродром на претстојните локални избори во Македонија. Вели оти има квалитетна програма на која работел во изминатиот период, а во насока на Општината да биде сервис на граѓаните во вистинска смисла.

-До овој момент колку што сум информиран имаме четири заинтересирани лица кои сакаат да бидат градоначлници од СДСМ. Јас сум роден Аеродромец и мислам дека треба да има промени во самото работење на општината. Граѓаните заслужуваат да имаат поголема доверба во институциите, вели Филиповски.

Во Утрински брифинг Филиповски ја образложи својата програма, а интегралниот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

12 + fourteen =