?? Фидановски: Програмата на Нарконон дава извонредни резултати

You must need to login..!

Опис

-Уникатната Програма на Нарконон дава извонредни резултати. Нашите центри нудат стабилност и удобност за да помогнат да се ослободите од зависноста и да си го обновите вашиот живот без дроги.

-Како што почнуваат да се олабавуваат мерките така и бројот на лица се зголемува, изјави во Утрински брифинг Филип Фидановски од НАРКОНОН.

-Ние се наоѓаме во природа и условите се одлични. Моментално 12 лица ги примаат услугите на НАРКОНОН. Правиме првично интервју за да видиме дали и како може да му се помогне на лицето. Потоа следува разговор како да се покријат тие трошоци. Има повеќе варијанти на плаќање и најчесто тоа администрацијата го решава.

Околу 85% од лицата кои што ги примале услугите од Нарконон продолжуваат со нормалниот живот, додаде Фидановски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ten − four =