Ученичка од Прилеп напиша песничка: Со седење дома од Корона се штитиме И за нашето здравје се грижиме

You must need to login..!

Опис

Со оглед на новонастанатата ситуација, имаме неприменувана форма на настава која треба да се одржува. Со моите ученици започнав еден вид на настава преку социјалните мрежи.

Работам со второодделенци и со помош на родителите им пишувам што треба да учат. Се случи интересна ситуација, па така една ученичка напиша една песничка:

Седиме дома со книга во рака
Совладуваме таблица без мака
Со седење дома од Корона се штитиме
И за нашето здравје се грижиме

Сакам да ги поздравам сите ученици. Колку повеќе седиме дома, толку повеќе ќе излеземе надвор, изјави за Утрински брифинг Гоце Петровски, учител од Прилеп.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

18 − five =