Успешна година за Театарот за деца и младинци

image

You must need to login..!

Опис

Релативно успешна година на професионален план. Реализиравме четири премиери. Патувавме на фестивали и од нив секогаш се враќаме со награди. Лично ќе се потрудам оваа година некои од претставите да се играат и во други градови, изјави за Утрински брифинг актерката и директорот на Театарот за деца и младинци, Катарина Илиевска Силјановска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 1 =