Уметноста и кративноста – позитивни водилки во време на КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Учениците од МБУЦ „Илија Николовски Луј“, заедно со нивниот професор, диригентот Ле Фи Фи, направија онлајн изведба на музичката темата од филмот „Пиратите од Карибите“.

Видеото е направено од диригентот Ле Фи Фи и неговите ученици во време на изолација поради појавата на коронавирусот Ковид-19.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve − one =