Тужба од акционерите на „Твитер“: Одлуките на Маск придонесоа за паѓањето на цената на берзите

You must need to login..!

Опис

-Поднесена е тужба против Илон Маск. Околу „Твитер“ е една „драма“ поврзана. Всушност со Маск постојано се некои „драми“, почнувајќи од минатиот период кои некои криптовалути ги валоризираше, изјави во Утрински брифинг ИТ експертот, Христијан Тасевски.

-Последниот случај е токму со „Твитер“. Откако ги стекна 9% проценти во „Твитер“, стана најголем поединечен акционер во „Твитер“, но потоа најави дека ја презема социјалната мрежа, вели Тасевски.

-Но по една две недели после тоа, се случи една изјава, каде што тој вели дека сеа ова с сѐ стопира, затоа што се претпоставува дека има над 10% лажни корисници – ботови, кои не ја отсликуваат вистинската бројка на корисници, додава Тасевски.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

8 + 13 =