Трошански: Револтот и разочараноста на граѓаните – причина за најголема конкуренција од страна на незавизни политички опции

You must need to login..!

Опис

Појавата на независните кандидати значи природен след на нештата кога со години барањата на граѓаните се игнорирани од страна на партиите, граѓаните не чувствуваат дека се претставени нивните интереси, изјави за Утрински брифинг Марко Трошански, директор на Институот за демократија.

Граѓаните гледаат и соучестништво помеѓу партиите без оглед кој е опозиција или власт во дел од политиките кои одат спротивно на јавниот интерес.

Целиот разговор со Марко Трошански погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fourteen − 14 =