🎥 📞 Трајковски: Делчево успешно се справува со КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Имаме секојдневна координација. Се организираме, ги почитуваме мерките и препораките од Владата. До сега Делчево успешно се справува со КОВИД-19, изјави за Утрински брифинг, Горан Трајковски, градоначалник на Делчево.

-Дезинфекција вршиме секојдневно. Уште од почетокот на кризата ние како општина ја сфативме сериозноста и комплексноста на ситуацијата и ги донесовме мерките – набавивме пола тон хлор, започнавме со дезинфекција на улиците, детските игралишта, институции.

Делчевчани ја имаат сфатено сериозноста и го почитуваат полицискиот час, сметам дека така и ќе биде и за претстојниот викенд, изјави за УБ, Трајковски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 4 =