Трајанов: Имаме брутален напад на суверенитетот и интегритетот на Украина

You must need to login..!

Опис

Имаме многу малку информации што во суштина се случува, без разлика што секојдневно сме информиирани.

-Главно е дека сега имаме брутален напад на суверенитетот и интегритетот на Украина. Имаме војна помеѓу една огромна воена атомска сила и Украина која е најголема по територија во Европа. Држава која се подготвува веќе осум години за војна.

Претпоставувам дека овој воен судир ќе се прошири и не верувам дека ќе има мирна разрешница на почетокот на конфликтот, вели за Утрински брифинг Павле Трајанов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen + twelve =