Тодоров од СДСМ: Јанчев ја има истата матрица на Груевски и Мицкоски

You must need to login..!

Опис

-Точно е тоа дека името на Јанчев се спомнуваше често, но моето објаснување е дека тој играше на картата на реформското лице на ВМРО-ДПМНЕ, дека оди на карта да ја реформира партијата, но тој се покажа дека ја има истата матрица на Груевски и Мицковски, изјави за Утрински брифинг Горан Тодоров , кандидат за градоначалник на Кавадарци од редовите на СДСМ.

-Јанчев тврди дека изградил многу проекти, но Владата на СДСМ инвестираше 11 милиони евра.

-Рехабилитација на патен правец Кавардци – Росоман 830.000 евра итн…

-Ова се проекти од Влада и се инвестирани средства од Владата.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 2 =