Тијана Дапчевиќ во Утрински брифинг најави петта сезона од „Преспав“

You must need to login..!

Опис

Овие неколку месеци бев повеќе во Скопје отколку во Белград, заради ангажманот околу „Преспав“.

Знаеме дека ќе снимаме уште 15 сезони. Во ТВ продукцијата оваа серија е нешто најубаво штои се случило на Македонија во последниве 15 години. Тврдам дека е тоа така. Единствени сме што сме снимиле 100 епизоди.

Петта сезона ќе има, изјави за Утрински брифинг, Тијана Дапчевиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 × two =