Темелковски: Мали наршувања на полицискиот час, главно поради неинформираност

You must need to login..!

Опис

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски, во Утрински брифинг денеска, информираше дека локалната самоуправа изминатиот период соработува детално со сите институции од центраната власт во борбата со Ковид 19.

Тој вели жителите на Кисела Вода главно се почитуваат мерките од страна на Владата, а полицискиот час главно до сега поминал со неколку мали прекршоци, главно бидејќи при првиот ден граѓаните не биле доволно информирани.

Градначалникот потенцира дека во неговата општина во овој период на вонредна состојба, редовно се дезинфицираат јавните површини.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × four =