„Седма сила“: Со коалиција до изборна победа

You must need to login..!

Опис

Можноста за коалицирање и дали коалицијата води кон победа. Особено важни и интересни се предизорните коалиции. Се верува дека таа коалиција која што ќе освои поголем број на гласови веднаш ќе може да формира Влада.

На оваа тема со Љубиша Николовски дебатираа гостите во „Седма сила“, Ана Анастасовска, Весна Велкова и Столе Наумов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × five =