Тасевски: Криптовалутите како инвестиција, а не како потенцијално средство за плаќање

You must need to login..!

Опис

Пооптимистичко сценарио е каде што голем дел од експертите меѓу кои што има лидери кои сериозно инвестираат во крипто светот кажуваат дека всушност после извесен период на пораст нормално е да има корекции, како што во периодов после Нова година корекции има и на светските берзи, одредени држави имаат инфлација, изјави стручниот соработник на Утрински брифинг Христијан Тасевски говорејќи за падот на биткоинтот.

-Кога берзите растат, криптовалутите растат многу кратно повеќе, и обратно кога берзите паѓаат криптовалутите паѓаат многу повеќе. Мислам дека е изгубен концептот со криптовалутите, затоа што намерата беше да се заменат традиционалните пари со не нешто ново.

-Сега гледаме дека криптовалутите сега се само средство за инвестирање, вели Тасевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × four =