Тасевски: Издадени се лажни и дупли сертификиати за криптовалути

You must need to login..!

Опис

Биткоинот почна да се враќа, се приближува до 40.000 долари. Јавноста сака да заработи со инвестирање во криптовалутите, изјави за Утрински брифинг ИТ експертот Христијан Тасевски.

-Она што е актуелно деновиве е откритието на OpenSea каде што може да се генерираат и да се препродаваат токени. Секој може да размени сертификат кој што гарантира дека се поседува одредена дигитална уметност.

-Над 80% од изгенерираните сертификати се лажни, односно се издадени од луѓе кои не ги поседуваат тие права, па имаме дупликати.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eight + sixteen =