Тасевска: Пет години Ретвитни оброк не промени и нас на подобро

You must need to login..!

Опис

Иницијативата #ревитниоброк започна пред речиси четири години, (на 4 април одбележуваме 5 години постоење). Идејата се роди откако две од нашите другарки-членки Марина и Злата си муабетеа на „Твитер“, зошто сите ја сликаат храната што ја јадат за на „Инстаграм“, а никој не ја споделува. Па така се собравме неколку луѓе и за прв пат на 4 април пред 4 години споделивме храна со оние на кои им е навистина потребна.

Големата идеја зад сето ова е- на секој што дома ќе му остане храна од ручек, вечера, прослава, да ја спакува и да ја сподели со оној кому е најпотребна“, изјави Мила Тасевска за Утрински брифинг.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

12 − 9 =