Тасевска: Ги охрабрувам жените да се борат за своите права

You must need to login..!

Опис

Поразително е што и по сто и десет години од првиот марш предводен од Клара Цеткин 1910 година се уште се зборува за правата на жените. Во 21 век се уште зборуваме за родово базирано насилство, социјална и економска нееднаквос. Ги охрабрувам женбите да се борат за своите права, ги охрабрувам сите свои способности и лапацитети да ги развиваат о да достигнат ниво на реализација и лична сатисфакција во таа насока.

Горда сум што припаѓам на социјал демократското семејство со високо сензитивно раководство, кое што ги препозна капацитетите на жената и во претходниот период покажа дека верува во жената и токму затоа имае голем исчекор на овој план вели во УБ Лидија Тасевска, пратеничка од редовите на СДСМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eight + three =