Таравари: И со двојна и со тројна коалиција ќе го победиме ДУИ

You must need to login..!

Опис

Повеќето членови на ЦО мислат како повеќето Албанци. Ако трите партии одиме заедно на избори разликата помеѓу нас и ДУИ би била огромна.

На претседателот на партијата му дадовме одврзани раце утре да излезе и да ја соопшти одлуката на пресконференција.

Алтернатива го кажува своето, а БЕСА вели дека е за соработка, додека на терен делуваат спротивно. И со двојна и со тројна коалиција сметам дека ќе го победиме ДУИ, изјави за Утрински брифинг градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × 1 =