Таравари: ДУИ на изборите излегуваат со политички фосили, со кои што се срамат и нивните членови – победувам во прв круг

You must need to login..!

Опис

Во Гостивар започнува и во Гостивар завршува кампањата на ДУИ. Но нема анкета која што е направена последните два три месеци, каде што резултатите не се два спрема еден во однос на мене и господинот Бејта, изјави за Утрински брифинг Арбен Таравари, градоначалник на општина Гостивар.

ДУИ се нервозни. Го кријат нивниот кандидат. Не прифаќаат дебата. Причината е тоа што ДУИ излегуваат со политички фосили, со кои што се срамат и нивните членови, додаде Таравари.

Али Ахмети се однесува како султан. Но времето на султаните помина и во светот и во Македонија, смета Таравари.

Целиот разговор погледенте го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three + four =