Сугарески: За разлика од Груевски кој ископа две дупки и рече „ајде гасификација“, ние тој проект го завршуваме

image

You must need to login..!

Опис

Динамиката околу гасификацијата е стравично силна. Владата со јавно – приватно партнерство тоа ќе се гради. Општините имаат сериозна помош и логистика од извршната власт. Овој процес ние не го оставаме. За нас е исклучително битен, како во однос на загадувањето, така и во економичноста. Единствениот начин е тој процес да се убрза. Ориетите во општините се сосема на крај. Груевски ископа 2 дупки и рече „ајде гасификација“. Абер немаше од почнување. Сега работата е видлива, изјави за Утрински брифинг, министерот за транспорт Горан Сугарески.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

7 − four =