Стојанов: Народот ги мереше само последните девет месеци на Николов, краток период за нешто да се направи

You must need to login..!

Опис

Ќе има втор круг во голем дел од истокот. Рано е да се каже што е она што го казни СДСМ во Штип. Претходниот градоначалник имаше само девет месеци мандат. Беше голем ризик со носењето на Бочварски на позицијата министер, за да не се овозможи новиот градоначаланик да донесе значителни промени, изјави за Утрински брифинг, Игор Стојанов, новинар од Штип.

Мислам дека народот ги мереше само последните девет месеци на Николов, краток период за нешто да се направи.

Затоа сметам дека една една од погрешните одлуки беше брзањето да се стави Бочварски за министер.

Целата анализа погледнете ја во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × 1 =