Стојановски: Одлично време за создавање и практикување на здрави навики

You must need to login..!

Опис

Ова е одлично време за физичка активност. И за почнување и за создавање на здрави навики. Може да се започне со било какви домашни вежби.

На јутјуб има милион вежби. Уште поважно од физичката активност е шансата да се најде начин за користење на поздрава храна. Како што знаеме сите, вирусот ги напаѓа оние со послаб имунитет.

Најбитно е да се седи дома и да се почитуваат препораките, изјави за Утрински брифинг Василие Стојановски, персонален тренер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

nine − four =