?? Стоматологијата во време на КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Работиме во рестриктивен режим, само со неопходни интервенции. Генерално мерките за претпазливост и пред КОВИД-19 се практикуваа. Сега е поразлично што изменет е редот во чекалните, пациентите ги закажуваме на поголемо временско растојание.

Пополнуваат анкетен лист и потпишува согласност дека е свесен дека се работи во услови на Коронавирус, изјави за Утрински брифинг, Ана Ѓоргова, стоматолог.

-Некои работи можат да се одложат (естетските интервенции на забите), но има и зафати кои не можат да чекаат. Сега и децата се запишуваат во прво одделение, па апелирам да се прифатат потврдите и од приватните стоматолози за да се избегнат гужвите во останатите ординации.

-Цените на услугите неминовно ќе растат, поради дополнителните трошоци кои ги имаме, вели Ѓоргова.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 2 =