Стоилковски: Недовербата кон оваа власт е огромна, рушење на катастрофата е нашата крајна цел

You must need to login..!

Опис

-Најавуваме цел еден месец којшто ќе биде проследен со низа други активности пред протестот закажан за 18-ти јуни, како предвесник за активната блокада на Собранието, изјави за Утрински брифинг Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

-Се гледа недовербата на владата преку сите анкети.

Стоилковски вели дека повеќе од дветретини на граѓаните се против оваа власт.

-Недовербата кон оваа власт е огромна и ова ќе биде само катализирање на катастрофите за Македонија, додава Стоилковски.

-Активната блокада е спречување на штетните Закони и решенија коишто ги предлага оваа власт, која има тешки криминогогени и лукративни моменти, кои одат на штета на државата, вели Стоилковски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

10 + 2 =