Стоилковски: Државата тоне во криза – шизофрено однесување на македонската политичка сцена

You must need to login..!

Опис

-Прашањето е што е поентата на едно вакво шизофрено однесување на македонската политичка сцена во однос на она што претставува власт и она што претставува грабање на дел од колачот – моќ во едни многу тешки кризни моменти за Македонија. Не зборам само за здравствени, финасиски, безбедносни во аспеккт каде и да се загребе се гледа една многу висока корупција и криминогено однесување кое што чини животи во Македонија, изјави за Утрински брифинг Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

-За жал денеска е 13-ти ден од несреќата со автобусот на смртта во Бугарија, но се уште нема одговори и одговорност во Македонија.

-Истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, ќе ја цитирам Русковска: Не најдовме ништо конкретно. Дали по три месеци ќе се случи истото – не најдовме ништо конкретно и за сообраќајката во Бугарија и покрај тоа што се покажаа едни сцени кои влегуваат една несигурност кај јавноста и ја откриваат тешката висока корупција во македонското општество односно кај владејачката елита, вели Стоилковски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × one =