Стоиков: Амбициите на ФК Осогово е оваа натпреварувачка година да опстане во втората лига

You must need to login..!

Опис

Зад ФК Осогово стои голем број на луѓе кои работат на волонтерска база. Кај нас пред забраната поради ковид-19 имаше по 600-700 луѓе на стадион. Имаме верни навивачи на клубот што одеа по гостински натпревари и качени на падини, бандери го следа клубот, изјави во Утрински брифинг Симеончо Стоиков, генерален секретар на ФК Осогово.

Амбициите ни се да опстанеме, да се стабилзира клубот па потоа да одиме кон првата лига. Главен проблем се финансиите, па потоа да се направи база на домашни фудбалери.

Целиот разговор со генералниот секретар на ФК Осогово погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 4 =