Средношколците со меморандум од шест точки со барања за идните градоначалници

You must need to login..!

Опис

Уште два дена кампања пред вториот круг од локалните избори за време на кои кандидатите за градоначалници се во трка по довербата од гласачите.

Сепак на граѓаните не им се потребни само ветувања тие имаат и конкретни очекувања од идните градски татковци. Бараат решавање на нивните реални проблеми.

Едно вакво барање до кандидатите за градоначалник на Град Скопје упатија и средношколците. Тие организирани во Сојузот на средношколци преку меморандум од шест точки побараа идните градоначалници да се заложат за бесплатен јавен превоз за сите нив во текот на целата година.

На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со претседателот на Сојузот на средношколци Лука Павиќевиќ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − five =