Спортот уште еднаш и удри шамар на политиката и покажа дека преку него сите можеме да бидеме обединети

You must need to login..!

Опис

Ова е можеби најголемниот успех во репрезентативниот спорт. Фудбалот е спорт број 1 во многу параметри и ова е успех кој допрва ќе го анализираме, изјави за Утрински брифинг спортскиот новинар Дамјан Николовски.

Видовме дека спортот обединува. Уште еднаш спортот ни докажува колку влијае во нашата заедница. Спортот уште еднаш и удри шамар на политиката и покажа дека преку него сите можеме да бидеме обединети, вели Николовски.

Целиот разговор со спортскиот новинар Дамјан Николовски погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 − nine =