Спасов: Никој не предвиде дека голем процент од членството на СДСМ ќе го бојкотира СДСМ

You must need to login..!

Опис

Кога зборуваме за вториот изборен круг, не може да се каже дека е неочекуван поразот кога ќе тргне лавината од првиот круг. Секогаш се знае дека залетот и налетотго има оној кој што имал убедлива победа во вториот круг, изјави за Утрински брифинг аналитичарот Никола Спасов.

-Не сум сигурен дека Мицкоски може да збори за нерегелурности. Има индиции дека иопозицијата правела прекршоци.

-Она што за мене е изненадувачки е што се случи во првиот круг. Проекциите не беа такви. Точно беше дека имаше акумулирано незадоволство во последната година од владеењето на СДСМ, изјави Спасов.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen − seventeen =