Спасовски: Прво Закон за ЈО па после избори

You must need to login..!

Опис

Прво треба да се донесат законите кои се исклучително важни за иднината на нашата држава, па после одиме на избори. Тоа е ставот кој што го имаме и како влада и како партија.

Пред се тука мислам на Законот за јавно обвинителство, кој што треба да даде дополнителни позитивни аргументи во носењето на одлуката на Европскиот совет за датумот за преговори. Тоа треба да биде приоритет на сите политички партии и на секој пратеник. Ако иднината на оваа држава не е приоритет, јас се прашувам тогаш то е приоритет.

Треба ли приоритет да ни биде личен интерес или треба сите заедно да се насичиме кон интересот на државата. Ние стоиме цврсто дека интересот на државата ни е број 1, изјави Оливер Спасовски, на прашањето за можно одложување на изборите и евентуалното рекомпонирање на владината коалиција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

4 × 5 =