Со кршење на предмети до ослободување од стресот и бесот-Smash It Up собата најмногу ја посетуваат жени

You must need to login..!

Опис

Дали некогаш сте биле толку бесни што ви дошло нешто да скршите? Таква можност нуди Горан Бошковски во неговата антистрес соба Smash It Up. Тој денеска во Утрински брифинг рече дека најголем процент од посетителите на собата за кршење се жени, но доаѓаат заедно брачни парови и двојки, како и другарки. 

-Безбедноста е загарантирана, на сите кои доаѓаат им даваме заштитна опрема која се состои од шлем, чизми, ракавици и мантил.Досега никогаш не се случил инцидент. Најмногу се кршат керамички садови и стакло, но се кршат и стари компјутери и телевизори. Многу наскоро на заинтересираните ќе им биде овозможено од дома да носат сопствен материјал за кршење, а со тоа ќе добијат попуст на третманот во собата за кршење, објаснува креаторот на идејата и сопственикот на Smash It Up. 

Целото интервју погледнете го во продолжение:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 + 3 =