Снопче: Дали ќе има договор ќе видиме – Заев до сега никогаш не остана доследен

You must need to login..!

Опис

Дали средбата меѓу премиерот Зоран Заев, Зијадин Сека и Африм Гаши ќе резултира со договор е прашање кое се поставуваше и вчера по лидерската меѓу Заев и Мицкоски.

Доколку се вратиме малку наназад во времето ние немаме многу добро искуство со ваквите средби со Заев бидејќи до сега се докажа дека за едно се разговара, а потоа сосема поинаку се дејствува. Заев никогаш не остана доследен на тие договори. Ние не сме тие што многу веруваат на господинот Заев, но нашето дејствување по блокадата на законот за државјанство сметаме дека користиме една тактика која што на некој начин ја принудува власта да седне и сериозно да се договориме. Тие увидоа дека ние сме сериозни во нашите постапки, со голема причина убедени сме дека правото е на нашата страна во овој случај, вели за УБ, Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците Халил Снопче.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 5 =