🎥📞 Смилевски: Општина Бутел продолжува со активностите какви што беа преземени на почетокот од кризата

You must need to login..!

Опис

Преземаме мерки какви што беа преземени на почетокот од кризата. Во општина Бутел немаме драстично зголемен број на заразени и се надевам дека проблем нема да има, изјави за Утрински брифинг, градоначланикот на Бутел, Велимир Смилевски.

Скоро сите имаат навика и носат заштитни маски, но најголем проблем ни се дел од младите. Во општината 1/3 од работниците користејќи ги своите права не одат на работа во овој период. Максимално се почитуваат мерките, вели Смилевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 + 13 =