Смилевски: Граѓаните на Бутел ги почитуваат мерките

You must need to login..!

Опис

После викендов кој што граѓаните го поминаа дома, морам да кажам дека утрово во општина Бутел раздвижено. Може да се каже дека накај Скопска Црна Гора е раздвижено, но претежно луѓе кои што имаат земјоделски површини. Кризниот штаб е организиран одлично, изјави за Утрински брифинг, градоначалникот на Бутел, Велимир Смилевски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

thirteen − 8 =