🎥📞Славчо со детален извештај – до крајот на неделава продолжува нестабилното време

image

You must need to login..!

Опис

До крајот на денов, како и во текот на следните денови во нашата држава времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено од пладневните часови па натаму. Локално ќе има услови за ретка појава на грмежи. Во текот на денешниот ден сеуште ќе дува умерен, долж повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Максималните дневни температури, се до крајот на оваа недела ќе бидат под просекот и ќе се искачуваат во интервалот претежно од 15 до 24 степени.

Одсега гледано, нестабилното време кај нас ќе се задржи и на почетокот од следната недела.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fifteen − 14 =