Славчо прогнозира максимална температура 0°C, од среда затоплување

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се искачува во интервалот од -6 до 3 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 0 степени.

Релативно студено ќе биде и утре додека од среда па натака под влијание на нешто потопла воздушна маса од југ се очекува пораст на температурите, а ветерот ќе го промени својот правец во јужен и југозападен. Облачноста постепено ќе се зголемува и во западните предели ќе има послаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе се прошират на повеќе места за време на викендот и ќе бидат нешто поинтензивни.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

thirteen − 4 =