📞Славчо препорачува – носете чадор, следува доста нестабилно време – опасност од локално НЕВРЕМЕ

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во државава ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можни се ПОИНТЕНЗИВНИ атмосферски процеси во форма на НЕВРЕМЕ проследено со поинтензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град.

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Не се исклучува можноста за појава на град. Максималната температура ќе се искачи до околу 27 степени.

И во текот на следните неколку денови и тоа особено во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Не се исклучува можноста за локална појава на град. Температурите нема многу да се менуваат и ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 29 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

thirteen + 19 =