Славчо Попоски: Продолжува променливото време, нов влажен бран од понеделник

image

You must need to login..!

Опис

Од денес до недела времето во Македонија ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена локална облачност. Денес сѐ уште ќе дува умерен, долж повардарието повремено засилен ветер од северен правец кој во текот на денот ќе слабее.

Максималните дневни температури денес ќе бидат нешто пониски и ќе се искачуваат во интервалот од 4 до 12 степени, додека во следните денови ќе бидат во пораст и за време на викендот ќе се искачуваат во интервалот од 12 до 18 степени.

Нов влажен бран и нови врнежи од дожд, а на планините од снег ќе има во понеделник.

Во Скопје и околината денес, како и во следните неколку денови времето ќе биде претежно стабилно, суво и сончево, повремено со умерена локална облачност. Денес сѐ уште ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец кој во текот на денот ќе слабее. Максималната температура денес ќе се искачи до околу 8 степени, додека во текот на следните денови истите ќе бележат тенденција на пораст и ќе се искачуваат во интервалот од 11 до 16 степени. Во понеделник повторно ќе има услови за повремени врнежи од дожд.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × one =