Славчо Попоски: До крајот на неделава натпросечни температури за овој период од годината

image

You must need to login..!

Опис

До самиот крај на оваа недела под влијание на стабилна и сува воздушна маса, времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Денес како и за време на викендот ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж повардарието повремено ќе биде и засилен по интензитет. До сабота ќе биде натпросечно топло со максимални температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 22 степени.

Од недела под влијание на нешто постуден воздух од север температурите ќе бележат тенденција на опаѓање и ќе се искачуваат во интервалот од 9 до 18 степени.

Во Скопје и околината и понатаму времето ќе биде стабилно, суво и сончево, повремено со мала облачност. Денес, како и за време на викендот ќе биде слаб до умерен ветер од северен правец, кој за време на викендот повремено ќе биде и засилен по интензитет.

Температурите и понатаму ќе бидат над просекот и ќе се искачуваат некаде до околу 20 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

sixteen + 6 =