Славчо најавува стабилно, суво и сончево време

image

You must need to login..!

Опис

Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има услови за сосема ретка појава на локален краткотраен дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурите ќе бидат речиси ЛЕТНИ и ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец, додека максималната температура денес во Скопје ќе се искачи до околу 24 степени.

Потоа од четврток па натаму ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец, и истиот долж повардарието повремено ќе засилува на интензитет. Ќе има и појава на локален дожд, и тоа особено во планинските предели.

Што се однесува до температурите, тие од четврток па натаму ќе бележат тенденција на пад за неколку степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eighteen + 15 =