Славчо најавува стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност

image

You must need to login..!

Опис

Продолжува периодот на стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Повремено ќе има нешто повеќе облачност, а утре ќе дува умерен, долж повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 28 степени, додека за време на викендот истите ќе бележат тенденција на пад за неколку степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, повремено со умерена локална облачност. Утре ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 28 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 − four =