Славчо најавува стабилно и сончево време – од недела нова дестабилизација

image

You must need to login..!

Опис

Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи претежно стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 31 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се искачува во интервалот од 25 до 28 степени.

Потоа во недела попладне, како и во почетокот од следната недела локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер а ќе има услови и за локална појава на град.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 + 1 =