Славчо најавува сончево и топло време – температурите од 20 до 28°C

image

You must need to login..!

Опис

Од денеска до сабота времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од северозападен правец и истиот особено долж повардарието повремено ќе засилува. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец и истиот повремено ќе засилува. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 23 до 27 степени.

Потоа од недела попладне се очекува ново дестабилизирање на времето проследено со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурите ќе бележат тенденција на мало опаѓање.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

sixteen + 8 =