Славчо најавува сончево и топло време со умерена локална облачност

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 29 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец, додека температурата ќе се искачи до околу 27 степени.

Потоа утре и во петок ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд но со послаб интензитет. Особено во петок ќе дува засилен ветер од северен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 24 степени. Стабилизирање и поголемо затоплување на времето ќе имаме за време на викендот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty − 18 =