Славчо најавува сончево и топло време

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Во попладневните часови и тоа особено во планинските предели ќе има услови за локален краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 26 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и ТОПЛО со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, додека максималната температура ќе се искачи до околу 24 степени.

Потоа во следните денови времето во Македонија ќе се задржи сончево и релативно ТОПЛО со умерена локална, повремено и позначителна облачност. Во попладневните часови локално и тоа особено во планинските региони ќе има услови за нестабилност, проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Што се однесува до температурите, тие ќе бидат без поголеми промени и ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 26 степени, додека за време на викендот, како и на самиот почеток од следната недела ќе бидат уште малку повисоки и ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 28 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nineteen + seven =