Славчо најавува сончево и топло време

image

You must need to login..!

Опис

Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува слаб до умерен, а долж повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и ТОПЛО. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 19 степени.

Потоа во следните денови времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со мала локална облачност. Ќе биде и се потопло со максимални температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени.

Зголемување на облачноста ќе има во недела и тоа особено попладне и во текот на ноќта кон понеделник, како и во понеделник кога ќе има повремени локални врнежи од дожд.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × 1 =