Славчо најавува променливо облачно време со слаб локален дожд – температурите во пораст

image

You must need to login..!

Опис

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, долж повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен ветер од северен правец кој повремено ќе засилува. Максималната температура ќе се искачи до околу 17 степени.

Потоа променливо време со услови за слаб локален дожд ќе имаме и утре, додека од среда времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено на некои места засилен ветер од северен правец, особено утре и во среда. Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 13 до 21 степен, кон крајот на оваа недела истите ќе бележат тенденција на уште поголем пораст.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

17 − 5 =