Славчо најавува променливо облачно време со услови за слаб локален дожд

image

You must need to login..!

Опис

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најизразен долж повардарието. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 15 до 23 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, температурита ќе се искачи до околу 19 степени.

Потоа за време на викендот, како и во почетокот од следната недела под влијание на значително потопла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена локална облачност. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 25 до 33 степени.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven − one =